Η ΑΜΑΡΑΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ με θετική ενέργεια σε αγώνα του ΚΟΛΟΣΣΟΥ ΡΟΔΟΥ!!!!!!!

Μαθητές και μαθήτριες της Αμαραντείου Σχολής "έφεραν γούρι" στον αγώνα του Κολοσσού με τον Κόροιβο Αμαλιάδας. Στο Βενετόκλειο Αθλητικό Κέντρο οι ?θαλασσί?, έδωσαν τη μοναδική ευκαιρία στα παιδιά του σχολείου μας να παρακολουθήσουν το παιχνίδι και να υποστηρίξουν την ομάδα του νησιού μας που κέρδισε με 94-73 και ήταν σαφώς καλύτερη.
 Τα παιδιά παραβρέθηκαν εκεί με τη συνοδεία δύο εκπαιδευτικών του Σχολείου, της κ. Χατζήπαπα Καλλιόπης, και του γυμναστή του σχολείου, κ. Μάγου Σταμάτη. Το θέαμα ήταν καταπληκτικό και τα παιδιά του Σχολείου ενθουσιάστηκαν.
 Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα του ΚΟΛΟΣΣΟΥ ΡΟΔΟΥ για τη δωρεά των εισιτηρίων στα παιδιά του Σχολείου μας!