Εκδρομές

Φωτογραφίες από τις εκδρομές που έχει διοργανώσει το σχολείο μας

Εκπαιδευτική επίσκεψη Ε' τάξης

Όταν ψιθυρίζουν οι σκιές? εσύ ν? ακούς και να μαθαίνεις?

Τα παιδιά της Ε? τάξης του Σχολείου μας, επισκέφτηκαν με τη δασκάλα τους, Ανδρομάχη Κοτσίφη, στο πλαίσιο του project  «Γνωριμία με την Πόλη μας» και σε συνδυασμό με το Μάθημα της Γλώσσας, το Φάρο στο μώλο του Αγίου Νικολάου και τον αναπαλαιωμένο μύλο. Ξενάγησε τα παιδιά ο Αρχιτέκτων Γιώργος Ντέλλας. Ήταν μια ενδιαφέρουσα επίσκεψη με πολλαπλά οφέλη και ο κύριος Ντέλλας ήταν κατατοπιστικότατος.

Τον ευχαριστούμε πολύ!